Gdańsk, 80-001 Pomorskie

+48 500 500 500

kontakt@budmardesign.pl

Domy modułowe są w dzisiejszych czasach ogromnie popularne. Powstają z połączenia kilku lub kilkunastu gotowych elementów wykonanych w fabryce, składanych dopiero na placu budowy. Innymi słowy – nie wznosi się ich cegła po cegle, lecz poprzez montaż gotowych już części. Dzięki temu powstają szybko i w stosunkowo niskich cenach. Przedstawiamy zalety takiego rozwiązania oraz szacowany zarys kosztów w przypadku kupna gotowego już domu modułowego.

Zalety domów modułowych

Największymi zaletami domów modułowych jest krótki czas ich powstawania oraz co się z tym wiąże – niższa cena niż w przypadku budowy tradycyjnego domu z cegieł. Koszt budowy jest z góry znany i nie trzeba martwić się o zmianę ceny i wzrost kosztów inwestycji w trakcie obowiązywania umowy. Takiej gwarancji nie ma w przypadku budowania domu z cegieł, gdzie musimy liczyć się z wciąż rosnącą inflacją.

Należy również wspomnieć, że technologia modułowa zapewnia większą precyzję wykonania budynku, ponieważ wszystkie elementy domu powstają w fabrykach, gdzie pracuje się z wykorzystaniem nowoczesnych, dokładnych maszyn i sprzętów. Często sterowanych komputerowo. Nie ma tu miejsca na błędy, nadmierną utratę materiału czy niedoróbki. 

Na koniec warto dodać, że domy modułowe są ekonomiczne, stanowią najszybszą drogę do posiadania własnych czterech kątów. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych domów, tak i tutaj mamy możliwość wyboru wielkości, kształtu czy charakteru domu.

Ile kosztuje gotowy dom modułowy?

Wiele osób – chcąc jeszcze przyspieszyć drogę do posiadania wymarzonego domu na własność – decyduje się na zakup gotowego budynku. Przeglądając oferty na wielu stronach sprzedażowych oferujących nieruchomości można spotkać się z dużą rozbieżnością cen. Kupno gotowego domu modułowego zależy od jego lokalizacji, wielkości, wyposażenia, wykończenia i wielu innych czynników.

Średni koszt domu modułowego o powierzchni użytkowej 100 m2 waha się w granicach 420-550 tys. zł. Mniejsze domy modułowe, o powierzchni 50 m2 znajdziemy nawet za 250 tys. zł, natomiast jeszcze mniejsze – o powierzchni około 25-30 m2, nawet za 170 tys. zł. Jednocześnie oszczędzamy czas i nerwy, które traci się na samodzielną budowę.

 Budowa domu modułowego – ile kosztuje?

Inną opcją jest budowa domu modułowego. Średni koszt budowy domu modułowego z keramzytobetonu wynosi 2400-2700 zł za 1 m2. Otrzymamy budynek w stanie zamkniętym, jednak konieczne będzie jeszcze jego urządzenie. Wszystko zależy również od tego czy dom ma być sezonowy czy całoroczny. Bazowy koszt domu modułowego całorocznego o powierzchni do 35 m2 w stanie deweloperskim mieści się w granicach 70-90 tys. zł, przy czym za domek letniskowy zapłacimy mniej.

Decydując się na budowę domu modułowego warto skontaktować się z firmą, z którą będziemy współpracować. Podając szacowaną wielkość domu i jego konstrukcję otrzymamy przybliżony koszt realizacji usługi, dzięki czemu szczegółowo będziemy mogli zaplanować dalsze czynności i etapy aranżacji, mieszcząc się w wyznaczonym budżecie.